prawo rodzinne adwokat

Prawo rodzinne

Kancelaria specjalizuje się w sprawach o rozwód, separację, ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie, ograniczenie i zakazanie kontaktów z dzieckiem, rozstrzygnięcie w istotnych sprawach dziecka. Kancelaria specjalizuje się także w sprawach o zniesienie współwłasności i rozliczenie nakładów.

Współpracujemy z psychologiem, a także detektywami.

Przeprowadziliśmy wiele spraw rodzinnych, mamy świadomość, że Klienci powierzają nam bardzo istotne sprawy, które są dla nich bardzo obciążające i wypalające emocjonalnie. Do spraw podchodzimy z dużą empatią i zaangażowaniem. Profesjonalizm nakazuje nam obiektywne przeanalizowanie każdej sprawy i zaproponowanie optymalnego rozwiązania, zdejmując ciężar prowadzenia sprawy z Klienta.

sprawy o alimenty

Gdy małżonkowie decydujący się na rozwód lub separację mają dzieci, wtedy jednym z ważniejszych aspektów zorganizowania na nowo życia rodzinnego stają się alimenty na dzieci. Z tego większość osób zdaje sobie sprawę.
Ale przez sąd mogą zostać zasądzone również świadczenia alimentacyjne na współmałżonka. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, alimenty mogą należeć się nie tylko od rodziców.

Warto o tym pamiętać już na etapie rozważań o rozstaniu, by dobrze przygotować się do rozprawy.

sprawy rozwodowe

Rozwód to niezwykle trudne zdarzenie w życiu człowieka – zarówno od strony emocjonalnej, jak również prawnej. Dlatego, prowadząc sprawy rozwodowe, zwracam dużą uwagę na obydwa te aspekty. Udzielam w pełni profesjonalnej pomocy prawnej w toku całego procesu rozwodowego. Ale także dbam o komfort psychiczny moich Klientów, by nie narażać ich na zbędne stresy i przykrości.

Rozwód to również złożony proces prawny. Nie wystarczy wypełnienie znalezionego w Internecie wzoru i złożenie go we właściwym sądzie.

Z rozwodu wynikają bowiem istotne konsekwencje faktyczne i prawne dotyczące małżonków, małoletnich dzieci oraz majątku dorobkowego (np. dom, mieszkanie, oszczędności).

władza rodzicielska

Władza rodzicielska i kontakty z dziećmi to tematy, które w obszarze prawa rodzinnego wzbudzają bardzo wiele emocji. Rodzice często nie potrafią poradzić sobie z tymi zagadnieniami nie tylko pod względem prawnym, ale również emocjonalnym.

Takie sprawy są często trudne merytorycznie, ponieważ prawo daje sądowi możliwość wydania wielu różnych wyroków, przy wzięciu pod uwagę bardzo różnorodnych czynników.

Postępowania tego rodzaju bywają też niezwykle przykre. Szczególnie wtedy, gdy wymagają zebrania niepodważalnych dowodów oraz przeprowadzenia postępowania dowodowego.

Chcąc jak najlepiej pomóc moim Klientom w tak skomplikowanych i emocjonujących momentach życia, w pracy zawsze kieruję się więc dobrem Klienta, etyką zawodową oraz okazuję szacunek, poufność i zrozumienie.